Przyczyny uszkodzenia wątroby

uszkodzenia-watrobyKażda choroba wątroby  może być spowodowana różnymi czynnikami. Jak przy wielu innych chorobach przyczyną wystąpienia choroby wątroby może być zły tryb życia i jedzenie potraw o różnych porach dnia. Poza tym wątroba obciążana jest przez znaczną otyłość i wypijanie dużej ilości alkoholu. Oczywiście boląca wątroba może świadczyć również o tym, że pacjent zbyt długo przyjmował bez dostatecznej kontroli silne leki, które wprawdzie były mu potrzebne z uwagi na inne schorzenia, ale bardzo ujemnie wpływały na funkcjonowanie jego wątroby. Wówczas wystarczy odstawić je na jakiś czas i zastąpić innymi lub wprowadzić odpowiednie leki osłonowe, żeby stan wątroby zaczął się poprawiać.

Niepokojącym objawem dla każdego pacjenta powinien być ból wątroby po alkoholu, ponieważ uszkodzenie wątroby spowodowane alkoholem może być już nieodwracalne, a on z uwagi na swoje uzależnienie może mieć utrudniony dostęp do różnych rodzajów terapii. Dlatego lekarz zauważając, że zgłasza się do niego pacjent z chorobą alkoholową powinien od razu skierować go na terapię odwykową, a nie tylko wprowadzić leki, ponieważ one niewiele pomogą, jeżeli pacjent będzie nadal sięgał po alkohol. Różne uszkodzenia wątroby objawy będące wynikiem nadużywania alkoholu będą mogły zostać złagodzone tylko wówczas, gdy pacjent będzie potrafił przerwać picie alkoholu. Na pewno pomoże mu to nie tylko w skutecznym leczeniu wątroby, ale też w poprawie ogólnego stanu zdrowia. Dzięki temu będzie mógł powrócić do pełnej sprawności. (essentiale.pl/przyklady-czestych-schorzen-watroby.htm)

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Dieta

  Dieta

  Jak zacząć biorąc pod uwagę swoje możliwości robienia zakupów pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić to porównać ceny. Możesz łatwo to zrobić poprzez porównanie ofert w Internecie. Wystarczy uruchomić podstawowe poszukiwania konkretnego dodatku który chcesz nabyć. Zacząć śledzić kurs tych produktów ale również wziąć pod uwagę koszty wysyłki, które firmy te pobierają. To daje dokładne odwzorowanie …
 • Przyczyny nietrzymania moczu

  Przyczyny nietrzymania moczu

  Nietrzymanie moczu polega na niekontrolowanym wycieku moczu podczas wykonywania czynności wymagających napięcia mięśni brzucha, a więc np. biegania, podnoszenia przedmiotów, kaszlu czy nawet śmiechu. Osoby borykające się z tym problemem najczęściej traktują go jak powód do wstydu i nie rozmawiają na ten temat ani z bliskimi, ani nawet ze swoim lekarzem.
 • Problemy zatok

  Problemy zatok

  Problemy zatok są dość powszechne i większość ludzi jest zdesperowanych aby spróbować wszystkiego by uzyskać pewne ulgi. Czy to zwykłe przeziębienie, reakcja alergiczna lub jakikolwiek inne przekrwienie błony śluzowej nosa to jest bardzo denerwujące. są bolesne i mogą pogorszyć jakość życia. Istnieje sporo możliwych rozwiązań ale większość z nich daje tylko chwilową ulgę i może …