Przyczyny uszkodzenia wątroby

uszkodzenia-watrobyKażda choroba wątroby  może być spowodowana różnymi czynnikami. Jak przy wielu innych chorobach przyczyną wystąpienia choroby wątroby może być zły tryb życia i jedzenie potraw o różnych porach dnia. Poza tym wątroba obciążana jest przez znaczną otyłość i wypijanie dużej ilości alkoholu. Oczywiście boląca wątroba może świadczyć również o tym, że pacjent zbyt długo przyjmował bez dostatecznej kontroli silne leki, które wprawdzie były mu potrzebne z uwagi na inne schorzenia, ale bardzo ujemnie wpływały na funkcjonowanie jego wątroby. Wówczas wystarczy odstawić je na jakiś czas i zastąpić innymi lub wprowadzić odpowiednie leki osłonowe, żeby stan wątroby zaczął się poprawiać.

Niepokojącym objawem dla każdego pacjenta powinien być ból wątroby po alkoholu, ponieważ uszkodzenie wątroby spowodowane alkoholem może być już nieodwracalne, a on z uwagi na swoje uzależnienie może mieć utrudniony dostęp do różnych rodzajów terapii. Dlatego lekarz zauważając, że zgłasza się do niego pacjent z chorobą alkoholową powinien od razu skierować go na terapię odwykową, a nie tylko wprowadzić leki, ponieważ one niewiele pomogą, jeżeli pacjent będzie nadal sięgał po alkohol. Różne uszkodzenia wątroby objawy będące wynikiem nadużywania alkoholu będą mogły zostać złagodzone tylko wówczas, gdy pacjent będzie potrafił przerwać picie alkoholu. Na pewno pomoże mu to nie tylko w skutecznym leczeniu wątroby, ale też w poprawie ogólnego stanu zdrowia. Dzięki temu będzie mógł powrócić do pełnej sprawności. (essentiale.pl/przyklady-czestych-schorzen-watroby.htm)

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Zakwaszenie organizmu

  Zakwaszenie organizmu

  Towarzyszy ci ciągłe zmęczenie? Huśtawki nastrojów? Ospałość? W twojej diecie brakuje owoców i warzyw? Możesz zatem cierpieć na zakwaszenie organizmu. Do prawidłowej pracy naszego ciała potrzebna jest równowaga kwasowo – zasadowa. Niestety, bardzo łatwo można ją zachwiać. W dzisiejszym świecie życie przybiera bardzo szybkie tempo, nie zawsze zwracamy uwagę na to, co jemy. Zapominamy o …
 • Nauka surfingu

  Nauka surfingu

  Podczas surfowania na desce zwykle leżał na brzuchu aby dostać się do wody a następnie poczekać na przyjście fali. Celem jest aby być w stanie jeździć na fali i niech cię do brzegu.Możesz to zrobić stojąc na desce surfingowej jeśli wiesz jak zrównoważyć na pokładzie.To jest jak wszystko inne i zajmuje dużo praktyki. Jednak ci …
 • Kilka słów o magnezie – przyswajalność magnezu

  Kilka słów o magnezie – przyswajalność magnezu

  Kiedy w organizmie brakuje magnezu, człowiek nie funkcjonuje prawidłowo. Źle się czuje, chce mu się spać, brakuje mu energii, „łapią” go skurcze. To tylko przykłady samopoczucia osoby, która cały czas zapomina o stosowaniu magnezu. Aby do tego stanu nie doprowadzić, trzeba zażywać magnez regularnie i to w ustalonych z lekarzem dawkach.