Przyczyny nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu polega na niekontrolowanym wycieku moczu podczas wykonywania czynności wymagających napięcia mięśni brzucha, a więc np. biegania, podnoszenia przedmiotów, kaszlu czy nawet śmiechu. Osoby borykające się z tym problemem najczęściej traktują go jak powód do wstydu i nie rozmawiają na ten temat ani z bliskimi, ani nawet ze swoim lekarzem.

Tymczasem warto wiedzieć, że wykonywanie odpowiednich ćwiczeń wzmacniających mięśnie odpowiedzialne za kontrolowanie oddawanie moczu mogą spowodować znaczną poprawę. Dostępne są również specjalne zabiegi pozwalające wyeliminować ten problem. Niestety, większość osób cierpiących z tego powodu stosuje środki doraźne, a więc specjalne wkładki pochłaniające wilgoć i przykry zapach. Oczywiście korzystanie z tego typu produktów higienicznych może w znaczny sposób podnieść komfort życia, ale warto też poznać najważniejsze przyczyny nietrzymania moczu.

Problem ten dotyczy najczęściej kobiet, co wynika z budowy układu moczowego pań. Krótka cewka moczowa i osłabienie mięśni dna macicy spowodowane zmianami zachodzącymi podczas przebytej ciąży, porodu, a także menopauzy powodują problemy z kontrolowaniem oddawania moczu. Na dolegliwość tę narażone są również osoby otyłe, starsze, cierpiące z powodu niektórych chorób i infekcji dróg moczowych, a także pacjenci przyjmujący określone leki. Znając najczęściej występujące przyczyny nietrzymania moczu (http://www.tena.pl/kobiety/centrum-informacyjne/nietrzymanie-moczu-u-doroslych-nie-bagatelizuj/przyczyny-nietrzymania-moczu/) można bardziej skutecznie przeciwdziałać temu problemowi, a stosując odpowiednie ćwiczenia nawet go wyeliminować.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Dlaczego warto wybrać modafen spośród wielu innych środków na grypę dostępnych na rynku?

  Dlaczego warto wybrać modafen spośród wielu innych środków na grypę dostępnych na rynku?

  Modafen  to jeden z najbardziej rozpoznawalnych na rynku lekarstw, które pomagają w zwalczaniu nieprzyjemnych objawów przeziębienia i grypy. Od wielu, wielu lat jest on wybierany przez miliony pacjentów. Co stanowi o tak wielkiej popularności tego produktu? Dlaczego warto wybrać modafen, jeśli szukamy sprawdzonego i skutecznego sposobu na pozbycie się objawów przeziębienia i grypy?
 • Surfing hobby

  Surfing hobby

  Chcesz surfingu? Jeśli tak to musisz wiedzieć jak zacząć i używać odpowiedniego typu sprzętu.Korzystanie z Balance Board jest jednym ze sposobów, że można korzystać z tej działalności i nauczyć się surfować.To szkolenie deską surfingową które uczy jak zrównoważyć kiedy chcesz jeździć na grzbiecie fali. Surfing jest zabawą i ci którzy żyją na zachodnim wybrzeżu znają …
 • Zmęczenie

  Zmęczenie

  Są szanse, że jeśli czujesz się zmęczony cały czas,nie jesteś w stanie wiele zrobić. Należy wziąć pod uwagę przy energii – zmęczeniowe elementów, które mogą pomóc dać impuls potrzeby. To nie jest jak olej, oregano, choć istnieją pewne oleje, które obecnie nie mogą pomóc jeśli chodzi o zwiększenie swojej mocy energetycznej. Gdy szukasz energii – …